Twitter'da Takip Edin
Facebook'ta Takip Edin
Rss ile Takip Edin
Anti Fenerbahçe » Genel » Fenerbahçe şike yapmıştır.

Fenerbahçe şike yapmıştır.

yazar: anti tarih: Çarşamba, Ocak 25th, 2012

Fenerbahçe şike yapmıştır. Tarih boyuncada yapmıştır. Adı her neyse siz şike olarak lanse edebilirsiniz.

Bütçesi düşük, borcu en kabarık bir takım olarak transfer yapamamakta dolayısıyla şampiyonluk için bu denli işlere kalkışmıştır.

Yıllarca iş yapmayacak oyuncularla taraftarının gözünü boyamıştır. bkz: Alex, Anelka, Lugano, Ortega vs. vs. iş şampiyonluğa geldiğinde de bu oyuncuların yeterli olmadığını anlayıp o tarz işlere girişmiştir.

Evet Fenerbahçe şike işine karışmıştır. Ve o denli abartmıştır ki bu işi Ülkede alınmadık lig kupası bırakmamıştır. Özellikle son dakikalara kadar kovaladığı şampiyonlukları garanti olsun diye son maçları bağlamıştır. bkz 2005-2006 , 2009-2010 sezonu.

Kulüp yaptığı gereksiz transferlerle borç batağına saplanmış durumdadır. Türk futbolunu düşünmeyip ülkeyi yabancı oyuncularla doldurmuştur. Vergi borçları tavan yapmıştır ve vergi affından yararlanmıştır her defasında. Üstelik getirdiği oyuncuların parasını vermeyip mahkemelik olmuştur. Ülkenin parasını tazminatlara harcamıştır.

En büyük geliri yayın geliri olan bu kulüp havuza bağımlıdır. Havuzdan bir çıksa borç batağında olacaktır. Havuza para kazandırmayıp sömüren nadide kulüptür. Yayıncı kuruluşa en az parayı kazandıran taraftarın takımıdır.

Felsefesi sadece günü kurtarmaktan geçer. Ne bir tesis ne bir eser bırakmıştır geleceğe. Olanları ise sömürmüştür günümüzde. paraları çarçur edip şikeye yatırmıştır.

2010-2011 sezonunda ligdeki bütün takımları bağlamıştır. Bütün takımlar el birliğiyle şampiyon yapmıştır Fenerbahçeyi. Ülkenin 4te 3ünün desteğini alıp şampiyon olmuştur Fenerbahçe. Rakibiyle yapacağı maçı bile bağlayabilen bir kulüptür.

Şehrin vekilleri seçim vaatlerinde taraftarlara şampiyonluğu vaadetmişlerdir. Fenerbahçe siyasette şike yapan tek takım olarakta tarihe geçmiştir.

Fenerbahçenin şike yaptığı tüm bu unsurlarla apaçık ortadadır.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'ta Paylaş

Yorum Yapın